Zomerweek De clown en de dans
Tussen gretigheid en verwondering
Gretig en verwonderd, dansend en spelend ontdekken we de clown in onszelf.
Met en zonder rode neus beoefenen we een religieuze levenshouding.
Deze zomerweek beweegt zich tussen gretigheid en verwondering. De clown en de dans nodigen je daartoe uit. Ze brengen je vrijheid en vitaliteit, en ook stilte en inkeer.
Je verbaast je, je onderzoekt , je krijgt de kans om dingen op een andere manier te doen dan je gewend bent. Je oefent een ten diepste religieuze levenshouding.
Als clown sta je gretig in de wereld en treed je je zelf en de ander groots, nieuwsgierig en vol opwinding tegemoet. Maar je bent ook stil , je hoort, kijkt, voelt …..en verwondert je over de kleinste dingen. Je danst enthousiast, vol overgave, je bewegingen zijn uitbundig, maar ook klein en minutieus. Het innerlijk plezier als wel de uitbundige lach mogen er allebei zijn.
In de afwisseling van gretigheid en verwondering zul je jezelf, de ander, en de wereld als nieuw ervaren.
We doen clownoefeningen met en zonder rode neus en dansopdrachten met aandacht voor de gewaarwording van je lijf in contact met de wereld om je heen. Je speelt samen met anderen. Je komt voor het publiek. Je ontvangt en geeft applaus. In meditatieve momenten geef je een plaats aan dat wat in je in beweging is gekomen.
Deze week is een vernieuwde versie van eerdere zomerweken De clown en de dans.
De week staat open voor mensen voor wie clown of dans nieuw zijn én voor mensen die ermee vertrouwd zijn, misschien aan een eerdere zomerweek meededen.
