Vierdaagse retraite Groen en vreugdevol leven
AanmeldenWe verwonderen ons over alles wat leeft en laten ons inspireren door Franciscus. We gaan wandelen, mediteren, creatief werken, zoeken naar ‘verduurzamen in balans’ en delen onze ‘best practices’. Zo ontwikkel je je eigen groene en geïnspireerde leefstijl.
‘Er is niets leukers dan met elkaar ontdekken dat een groene leefstijl plezier geeft.’
Hoe leef ik groen en gelovig? Franciscus inspireert
We werken met het boek van Corinne Groenendijk VerduurSamen met Franciscus, naar een groene en geïnspireerde leefstijl, Berne Media 2022. (Dit wordt ter plekke uitgereikt en is inbegrepen bij de programmakosten.)
Dat duurzaam leven belangrijk is, weet ieder van ons. Maar hoe doe je dat in praktijk? We laten ons in de retraite inspireren door Franciscus van Assisi. Wandelend met zijn broeders ontwikkelde hij zijn leefstijl: kwetsbaar, betrokken, eenvoudig en vredelievend leven en vooral leven vanuit de vreugde om je leven op deze mooie planeet dat je zomaar toevalt.
Thema verkennen
Elke dag maken we kennis met een kernthema van Franciscus door meditatie, zinwandelingen, creatief schrijven en spiritueel schilderen. We kunnen ook meewerken in de moestuin. Franciscus is aanstekelijk in zijn enorme vreugde over het leven en alles wat je zomaar elke dag ontvangt. Dat maakt verduurzamen heel anders. De kernthema’s vormen samen een fijne leefstijl, zoals die wereldwijd door velen uit de franciscaanse beweging geleefd worden.
Duurzaam leven vanuit de thema’s
Vanuit het kernthema trekken we de lijn door naar duurzaam leven. Vredevol leven betekent bijvoorbeeld niet alleen in vrede proberen te leven met je medemensen, maar ook met de hele planeet. We staan stil bij het verhaal van Franciscus en de wolf en hoe je soms uit angst tekort te komen te veel inpikt. Vredevol verduurzamen kan ook betekenen elkaar niet de maat te nemen, maar ieder zijn eigen weg in verduurzamen gunnen.
Verduurzamen
Bij elk kernthema doen we een duurzame oefening. We starten bij wat je motiveert om te verduurzamen, daarna gaat het over welke keuzen meer en minder verschil maken en hoe je verduurzaming en een eerlijke verdeling verbindt. We maken kennis met de Duurzame Ontwikkelings Doelen of SDG’s van de Verenigde Naties. En we krijgen vuistregels als het gaat om hoe je concreet je energie, eten, wonen, kleding en spullen kunt verduurzamen.
Groene en vreugdevolle leefstijl
Bij de oefeningen wisselen we telkens onze ervaringen uit. Zo kun je stap voor stap richting de duurzame leefstijl gaan die past bij je leefsituatie en bij wie je bent. Een leefstijl die plezier geeft omdat je leeft zoals je dat belangrijk vindt, vanuit je inspiratie of geloof. Een leefstijl die je verbindt met velen die werken aan een duurzame planeet. Van harte welkom om mee te doen, het is onze ervaring dat samen verduurzamen ontzettend leuk is!
Er is in het programma tijd voor jezelf om tot rust te komen, we eten gezamenlijk en je kunt de gebedsvieringen van het klooster bijwonen.
Voor jou?
- Heb je behoefte om samen met anderen te sparren en te delen hoe je groen en geïnspireerd kunt leven?
- Wil je werken aan een eigen duurzame leefstijl?
- Wil je je laten aansteken door de verwondering en vreugde over Gods schepping en leren leven uit verwondering net als Franciscus?
- Wil je op een verdiepende en ervaringsgerichte wijze een inspiratieweekend doorbrengen met gelijkgestemden?
- Wil je ervaren wat jou in verbinding brengt met de diepe vreugde waar Franciscus over zingt in zijn zonnelied?
Dan biedt dit retraiteweekend een invulling waardoor je verder komt. Ervaring met de werkvormen zoals meditatie, is niet nodig, wel een open en nieuwsgierige houding naar bezinning en verdieping van jezelf.
Eerste dag (12 mei 2023)
10.45- 1100 u. Aankomst
11.00- 12.00 u. Kennismaken
14.30- 15.30 u. Kennismaken met het klooster en met verduurSamen met Franciscus
15.45- 17.15 u. Meditatie over het Zonnelied- Vreugdevol leven
Praktische oefening- Wat is je motivatie voor verduurzamen?
19.30- 21.30 u. Meditatie over Kwetsbaar leven- Franciscus’ ontmoeting met de melaatse
Praktisch: Elk schepsel is kwetsbaar en verduurzamen in balans
Tweede dag (13 mei 2023)
9.00- 9.30 u. Tijd voor jezelf: dagboek schrijven, ochtendwandeling
9.45- 11.15 u. Stiltewandeling in tweetallen over Betrokken leven
11.15- 12.00 u. Praktisch: SDG’s, bondgenoten, verduurzamen op alle vlakken van je leven
13.30- 14.00 u. Tijd voor jezelf / wandelen naar de moestuin
14.00- 15.30 u. Werken in de moestuin/ vrije tijd
15.45- 17.15 u. Ontmoet de wolf in jezelf- schilderen
19.30- 21.00 u. Praktische oefening: je eigen impact op de planeet en waar ga je (verder) verduurzamen?
Derde dag (14 mei 2023)
9.00- 9.30 u. Tijd voor jezelf, dagboek schrijven, ochtendwandeling
9.45- 10.45 u. Spiritueel schrijven over Eenvoudig leven met Vreugde
11.00- 12.00 u. Praktische oefening: Wat aan geld, geluk, gezondheid of gemak geeft/kost verduurzamen me? Wat past bij mijn situatie?
13.30- 14.00 u. Tijd voor jezelf
14.00- 15.30 u. tijd voor stilte
15.45- 17.15 u. Stiltemeditatie- tussenbalans
19.30- 21.30 u. Duurzaam eten en drinken, wonen en energie, spullen en kleding
Praktisch- tussenbalans, plan voor je duurzame leefstijl in potlood
Vierde dag (15 mei 2023)
9.00- 9.30 u. Tijd voor jezelf, dagboek schrijven, ochtendwandeling
9.45- 10.45 u. Vreugdevol verduurzamen, zinwandeling bij een tekst van Clara
11.00- 12.00 u. Praktisch: uitwisselen- wat wordt mijn duurzame leefstijl?
13.30- 15.00 u. Maken van bloemen/vruchtenmandala- vreugdevol verduurzamen afsluiting
15.00 u. Vertrek
Meer informatie
Datum
- Donderdag 18 mei 11.00 uur t/m zondag 21 mei 2023 15.00 uur
Code: 23183
Kosten
-
€ 399,-
Tarief A
-
€ 469,-
Tarief B
-
€ 529,-
Tarief C
- Inclusief verblijf op een 1pk. U kunt ook kiezen voor overnachting/ontbijt thuis tegen een korting van €40,- per nacht. Geeft u dat dan aan in het opmerkingen veld. Na aanmelding wordt het door ons verrekend.
- Algemene voorwaarden
Begeleiding
-
Corinne Groenendijk (1964) is predikant en geestelijk begeleider. Ze begeleidt reizen naar Assisi, Iona en Taizé en verzorgt retraites en workshops over geïnspireerd verduurSamen. Daarnaast initieerde ze het project Zin-in-Groen rondom een gemeenschapstuin. crgroenendijk@hetnet.nl Website www.CorinneGroenendijk.nl
Jacqueline Snijders (1971) is medebegeleider. Ze is inspirator, organisator en gastvrije tuinvrouw van het project Zin-in-Groen rondom een gemeenschapstuin. In het dagelijks leven is ze werkzaam als projectmanager bij een duurzaam Scandinavisch bedrijf.
Ontvang onze nieuwsbrief
Blijf op de hoogte en meld u aan voor de nieuwsbrief
Aanmelden
Het Klooster in beeld
het klooster
kloosterritme
dominicanen
geschiedenis
programma's
retraites
workshops
muziek
studie
creativiteit
werk
kloostergasten
individueel verblijf
groepsverblijf
werken met zin en ziel
persoonlijke ontwikkeling
leiderschap
visie en inspiratie voor bedrijven en instellingen
Contactgegevens
St. Dominicanenklooster Huissen
Stadsdam 1, 6851 AH Huissen
026 326 44 22
info@kloosterhuissen.nl
www.kloosterhuissen.nl